Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği

 

Avantajlarının çok fazla olması nedeni ile ebeveynler okul derslerine ek olarak öğrencilerin daha başarılı olması için özel eğitim kurslarına başvurmaktadırlar. Bu kurslar dahilinde öğrencilerin başarılarında gözle görülür bir artış olmaktadır. Okullarda öğrenilen bilgiler kurslarda tekrardan desteklenerek ve bunun yanında çeşitli alıştırmalar ile takviye edilerek daha kalıcı olması sağlanmaktadır. Kalıcı olan bilgiler sonucunda da eğitim temelleri başarılı bir şekilde atılarak, öğrencilerin yeni bilgileri daha kolay bir şekilde öğrenilmesi sağlanmaktadır.

Özel öğretim kurumları açılması için ise öncelikli olarak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvuruda bulunulması gerekmektedir. Özel öğretim kurumlarının açılması ve eğitim vermesi için oluşturulan yönetmelik 2017 yılında yenilenerek tekrardan yayımlanmıştır. Açıklanan yönetmelikte ise kursun işleyişi ve nasıl eğitim vermesi gerektiği detaylı bir şekilde belirtilmektedir.

Bulunan özel öğretim kursu dahilinde öğrenciler okulda öğrendikleri bilgileri pekiştirmekte ve kurslarda verilen eğitim setleri ile desteklemektedirler. Bunun yanında öğrenciler belirli zamanlarda sınavlara tabii tutularak başarıları gözlenmekte ve eksik olan konuları ve dersleri için birebir eğitim alabilme şansına sahip olmaktadırlar. Eğitim temelleri sağlam bir şekilde atılan öğrenciler bulunan kurslar dahilinde okullarda ve sınavlarda daha başarılı olmaktadırlar.

Özel eğitim kursu kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri eğitim alabilmektedirler. Bu kurslar dahilinde öğrenciler lise sınavlarının yanında üniversite sınavlarına da hazırlanmaktadırlar. Öğrenciler özel eğitim kursları sayesinde almış oldukları eğitimler sonucunda daha iyi bir okula girebilmektedirler.

Özel eğitim kursları sayesinde okuldan geri kalan zaman daha verimli bir şekilde değerlendirilmekte olup; öğrenciler bu kurslar ile istedikleri hocalardan birebir eğitim alma şansına da sahip olmaktadırlar. Bu sayede etüt şeklinde verilen ders ile eksik olunan konular tamamlanmaktadır. Özel eğitim kursları birçok avantajı olması nedeni ile veliler tarafından tercih edilmektedir. Çalışan ve çocuğunun dersleri ile ilgilenmeye vakit bulamayan veliler bu kurslar dahilinde çocuklarının eğitimlerinin tamamlanmasını sağlamaktadırlar. Ayrıca bulunan kurslar dahilinde sadece eğitim hayatı için değil çocuğun kişisel gelişimi için de birçok aktivite yapılmaktadır. Eğitim kurumunda bulunan rehberlik hizmeti doğrultusunda öğrencilerin kişisel gelişimleri de büyük ölçüde sağlanabilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button0232 445 00 50